Haber

Yalova’da Ekrem İmamoğlu Aşkı Seli

İBB Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Başkan Yardımcılığı adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran Yalovalılara seslendi.

Yalova’nın 17 Ağustos 1999 depremine kadar turizmle anıldığını hatırlatan İmamoğlu, kenti eski günlerine kavuşturacaklarının altını çizdi. 6 Şubat depremlerinden 11 ilde yaşayan 14 milyon vatandaşın etkilendiğini kaydeden İmamoğlu, “Ben oraya gittiğimde deprem bölgesinde dedim ki, ‘Değerli arkadaşlarım, kıymetli vatandaşlarım, siz bizim ruhumuzsunuz, ciğerimizsiniz. Hatay’ı, Maraş’ı, Antep’i, Adıyaman’ı düştükleri yerde mi bırakacağız sanıyorsunuz? Seni alacağız, sana taç yapacağız. Yaramın vatandaşı, seni ayağa kaldıracağız.’ Çünkü bizde devleti yönetecek ahlak ve vicdan var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun olduğu yerde hak, hukuk ve adalet vardır; yolsuzluk yok, usulsüzlük yok, adaletsizlik yok, adaletsizlik yok. neredeyiz; Çalışma, eylem, analiz, proje olacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcılığı adayı Ekrem İmamoğlu, eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile Yalovalılarla görüştü. Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran Yalova halkı, İmamoğlu çiftine sevgi gösterdi. Kendisini dinlemeye gelen coşkulu kalabalığa, “Denizin ortasında bu kalabalığı görsem denize atlardım, sizinle göz göze gelirdim, yüz yüze gelirdim. Vallahi” diyen İmamoğlu, “Cennet Yalova, Atatürk’ün bize emanetidir. Atatürk’ün sevgisi ve ilgisiyle gelişen, büyüyen olağanüstü güzellikte bir şehirdir. ağaç dalını kesmemek için kocaman bir malikane işlettiği şehir.Yalova bizim gözbebeğimizdir, ulu Atatürk’ün her emanetine nasıl sahip çıkıyorsak, Yalova’ya da sahip çıkacağız” dedi.

“YALOVA’YI ÇOK GÜÇLÜ VE BEKLENEN MARMARA DEPREMİNE HAZIR HALE GETİRECEĞİZ”

17 Ağustos 1999 İzmit depremine kadar Yalova denilince akla turizmin geldiğini hatırlatan İmamoğlu, “Şimdi burada çok değerli iki acil görevimiz var. Bir; Yalova’nın çok değerli bir şekilde tanıtıldığı, dünya vitrinine konulacak güzelliğinin yansıtıldığı, İstanbul’la birlikte paslanan bir karakterle Yalova’yı yeniden bir turizm kenti yapacağız. Güçlü bir turizm kenti yapacağız. İkinci önemli konu; İstanbul’a paralel olarak bu şehri çok güçlü ve beklenen Marmara depremine hazır hale getireceğiz. Salla güçlü bir Yalova olacak. Bu bizim yaptığımız şey. Çünkü biz bunu nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Göreceksin; Hiçbir konuyu ihmal etmeyeceğiz. Bu anlamda iktidara gelecek olan Millet İttifakı için tüm hazırlıkların tamamlandığını tüm Yalova’ya duyurmak isterim. Hepsi Yalova’ya. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun -Sevgi dolu selamlarını sunuyorum- liderliğinde bu projeleri hayata geçireceğiz. Biz çok deneyimli, bilgili, yetenekli bir yönetimiz. Ülke ve şehir yönetmesini bilen çok güçlü bir ekibe sahibiz.”

“BU ÜLKEDEKİ HER İNSANIN KALBİNE GİRECEĞİM”

İmamoğlu, kendisini dinleyen vatandaşların ofisinde asılı olan tabloyu kendisine dertlerini anlatan bir çiftçi vatandaşın gözlerinin içine bakarak dinlediğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“Size içtenlikle söylüyorum ki, yetiştirilme tarzımız bize şunu söylüyor: Hemşehrinizle göz göze konuşun. Kalbinle konuş. Dinle, anla. Acınızı iyileştirin. Vatandaşınıza fırça atmayın. Vatandaşlarınızı hor görmeyin. Devleti yöneten kişi, milletine iyi hizmet eden kişidir. Vatandaşını hor gören değil, ‘bana oy veren, vermeyen’ diye asla ayırmayanlar. Oradaki kalabalığın içinde beni alkışlayan, dinleyen, anlamaya çalışan tüm vatandaşlarımız bizimdir. Buraya gelmeyen, muhtemelen şimdilik üşüyen… Kalbine gireceğim. Bu ülkedeki her insanın kalbine gireceğim. Bütün bu söylediğim anlayışla göz göze bakma disiplininin adı Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitimidir. Çok çalışacağız. Mustafa Kemal Atatürk, o köşkü işletirken, bahçesindeki o ağacın bir kısmının zarar görmemesi için Yalova’ya büyük özen göstermiş, Yalova’yı harap halden kurtarmaya büyük özen göstermiştir. Ayrıca burada değerli bir zaman geçirdi. Depreme hazırlık sürecini seferberlik duygusuyla değerlendirecek, Yalova’nın Atatürk’ün bize emaneti olduğunun hakkını teslim edeceğiz.”

“BU ÜLKEDE TOPLANAN DEPREM VERGİSİ; NEREDE HARCADIĞI BİLİNMİYOR”

Depreme hazırlık çalışmasında yeni bir dönemin başlayacağını vurgulayan İmamoğlu, “Sadece İstanbul’u değil, Yalova’yı, Bursa’yı, Kocaeli’yi de kapsayan tüm Marmara Bölgesi’ni kapsayan bir plan dahilinde hareket edeceğiz. Bu ülkede deprem vergisi toplandı; Nereye harcandığı belli değil. Her şey gibi bu da uçup gitti. Ama biz bu şehirlerdeki kentsel dönüşümü hem amacına uygun şekilde gerçekleştireceğiz hem de vatandaş için en doğru, en hızlı ve en kolay şekilde konsolide edeceğiz. Sadece Marmara Bölgesi’ni değil tüm Türkiye’yi güçlendirmek için sonsuz çaba sarf edeceğiz. Bu ülkedeki herkesin güvenli ve kaliteli evlerinde yaşamasını istiyoruz. Devlete güvenmenin verdiği huzurla uyansınlar istiyoruz. Bunu ancak Millet İttifakı yapabilir. Bunu birlikte yapabiliriz. Çünkü gerçekten ne yapacağımızı ve nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Zarar görmemizi istemiyorum. Halkımı başka bir beyin sarsıntısında kaybetmek istemiyorum. 99 sarsıntısında bir ders aldığımızı düşündük. ‘Bu sorunu çözeceğiz’ diyerek ayağa kalktığımızı düşündük. 21 yıl bu ülkeyi yönetenler ne yazık ki bu büyük sorunu unuttular. Onun için bunu unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

“HATAY’I, MARAŞ’I, ANTEP’İ, ADIYAMAN’I DÜŞTÜĞÜ YERDE BIRAKTIK MI SANIYORUZ”

6 Şubat depremlerinden 11 ilde yaşayan 14 milyon vatandaşın etkilendiğini kaydeden İmamoğlu, “14 milyon insanımızı şehrimizin ve ülkemizin her noktasında yaşayan diğer vatandaşlarımızla eşitleyeceğiz. Oraya gittiğimde deprem bölgesinde dedim ki ‘Değerli arkadaşlarım, kıymetli hemşehrilerim sizler bizim ruhumuzsunuz, ciğerimizsiniz. Hatay’ı, Maraş’ı, Antep’i, Adıyaman’ı düştükleri yerde mi bırakacağız sanıyorsunuz? Seni alacağız, sana taç yapacağız. Yaramın vatandaşı, seni ayağa kaldıracağız.’ Çünkü bizde devleti yönetecek ahlak ve vicdan var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun olduğu yerde hak, hukuk ve adalet vardır; Yolsuzluk yok, usulsüzlük yok, adaletsizlik yok, adaletsizlik yok.

“Hırsız mı buldun?”

4 yıldır İstanbul’da görev yaptıklarını hatırlatan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bizi inceliyorlar. Bize mercekle bakıyorlar. Hiç yoktan fırtına gibi esiyorlar. Size iki önemli konuyu hatırlatacağım. Onlardan biri; seçimde ‘çaldılar’ dediler. Seyretmek; Bir hırsız buldun mu? Hayır. Değil mi? İnsanlardan özür diledin mi? (Kalabalıktan ‘Hırsız var’ sesleri üzerine) Evet var, biliyoruz. O hırsızı tanıyoruz. Onu bulup evine göndereceğiz. Tek bir usulsüzlük bulamayınca o dönemde seçimi çalmaya çalıştılar. Halk demokrasiye tokat attı. Ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına ‘terörist’ dediler. Bu kardeşiniz 90 bin kişiyle çalışıyor. 90 bin çalışanımıza ‘terörist’ dediler. Bizim bulunduğumuz yerde yolsuzluk, usulsüzlük yok. Bak bizimle dalga geçiyorlar. Ankara’da Başkanım Mansur’la uğraşıyorlar. Adana, Mersin, İzmir, Antalya ile uğraşıyorlar. Bırak denesinler. neredeyiz; Çalışma, eylem, analiz, proje olacak. İstanbul bunu gördü. Ankara ve diğer iller de bunu gördü.”

İSTANBUL’DA BİR “RANT HİKAYESİ” ANLATTI: “107 MİLYON DOLAR BİLDİĞİMİZ YERLERE GİDİYOR!”

“Bak, sana bir hatırlatma yapacağım. İstanbul’un göbeğinde, tarihi yarımadada, imarlı yeşil alanlı bir bölgede -yani oraya sadece yeşil alan yapılır bina yapılamaz- akıllı insan kalkar, -hep 16 milyonun üzerinde akıllılar çıkar- 25 milyon liraya alır. Belediye o zamanın parasıyla 25 milyon liraya aldığı yeri kaça satıyor biliyor musunuz? Ama önce burada belediyede imar yapıyorlar. 450 milyon lira. Bak, 117 milyon dolar. Adamın verdiği para 10 milyon dolar. 107 milyon dolar bildiğimiz ya da bilmediğimizi düşündüğümüz yerlere gidiyor. 107 milyon dolar. Bunun ne anlama geldiğini ne kadar biliyorsun? En az 2 katrilyon pounddan fazla. Farkındaysanız artık döviz kurunu takip edemiyoruz. hesap da yapamıyorum 4-5 günde yapılıp satılan bu yerden milletin parasıyla birileri güçleniyor. daha ileri gidiyorum Burayı araştırıyoruz. İlgili dökümanı burada hazırlıyoruz. Soruşturmaya başlıyoruz. Bu belgeyi ülkenin İçişleri Bakanı alır. ‘Bu dosyayı inceleyemezsiniz’ diyor. ‘Ben’ diyor, ‘Bunu bakanlıkta araştıracağım.’ Araştırmak için üç yıl, üç yıl. Şimdi bunu o kadar söyleyen akıl bana milliyetçilikten bahsedecek mi? Oğlumun kuruşuyla, lirasıyla kendi hesabına geçimini sağlayanların sorguya çekilmesini engelleyecek, sözüm ona milli olacak; O da millete gayri milli diyecektir. Çık oradan, çık oradan. Kıymetli hemşerilerimiz bu aklı göndereceğiz.”

“14 MAYIS’TA MİLLETİN BİLİNCİ KAZANACAK”

“Yalova’nın işsizlik sorununu da çözeceğiz. Her üç gençten birinin işsiz kaldığı Yalova’yı istemiyoruz. Esnafın, çiftçinin, köyde yaşayanın ormanın içinde, sanayicinin sorunlarını burada çözüyoruz. Yalovalı kadınların, gençlerin, çocukların ve emeklilerin de sorunlarını çözeceğiz. Ama çözeriz. Çünkü biz kimseyi zengin etmeye değil, 86 milyon insana hizmet etmeye geldik. Yetkinizi rica ediyoruz. Kavga için değil, eylem için buradayız. Analiz için geliyoruz, mazeret için değil. Seçimleri iptal edilen, siyasi bir dava bahanesiyle bizimle uğraşan, insanları görevden almak için elinden geleni yapan bu insanların bu ülkeyi nereye götüreceğini çok iyi biliyorum. 4,5 yıldır onlarla uğraşıyorum. Demokrasiye inanan tüm Yalova halkına sesleniyorum. Vefa Salman’ı da buradan selamlıyorum. Kendisine sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Kendisine yapılan haksızlıkları ortadan kaldıracak düzene; Yalova’da hak, hukuk ve adaletin hakim olduğu bir sisteme dönüşecek bir süreci hayata geçireceğiz. 14 Mayıs’ta milletin vicdanı galip gelecektir. Adalet yerini bulacak. Yalova gerçekten huzura kavuşacak.”

“SEVGİNİZLE COSA COSA MİLLETİMİZE HİZMET VERECEĞİZ”

“Birbirimizi sevmek, üretmek, Cumhuriyet ruhunu hatırlamak ve özellikle egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ruhu yaşatmak için iktidara geliyoruz. Seni çok seviyorum. Bu akşam ailecek bir araya geldik. Biz büyük bir aileyiz. 86 milyon insan, biz bir aileyiz. Bak meydan dolu. Meydan dolu. Diğer tarafta beni hızlı bir şekilde görmeye ve duymaya çalışan hemşerilerim var. O koca binanın tepesinden beni izleyen hemşerilerim var. Binaların ve restoranların içinden beni takip eden ruhlarım ve arkadaşlarım var. Allah beni senden utandırmasın. Çok çalışacağım. Sevginizle milletimize şevkle hizmet edeceğiz. 2019 yılında milletimizin merkeze gelince ne kadar başarılı olduğunu, Millet İttifakı’nın ne kadar başarılı olduğunu hep birlikte ispatlamış olduk. O dönemde Millet İttifakı’nın tohumlarını atan Kemal Kılıçdaroğlu, 13’üncü Cumhurbaşkanımız o değerli adımı attığında, bizi demokrasiyle, kol kola ve ittifak ruhuyla birleştiren o yolculuğu nasıl kazandığımızı biliyorum. O gezinin bir diğer değerli başkanı da ÂLÂ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Hanım. Ben de ona teşekkür ederim. Tüm liderlere teşekkür ederiz. Birlikte, birlikte başaracağız.”

“SON YILLARDA TEK SÖZ DOĞRU SÖYLÜYORLAR”

“Şimdi amacımız; İstanbul’da kazandığımız seçim ve başarının aynısını tüm yurdumuzda gerçekleştirmek. Hatta son yıllarda tek bir sözü doğru olarak söylediler. Ne dediklerini hatırlıyor musun? ‘İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır’ dediler. ‘İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder’ dediler. Evet, zamanı geldi. Biliyor musun? Bir avuç insanı kaybetme zamanı. 86 milyon kazanma zamanı. Ve hep birlikte kazanacağız. Anlaşma yapacağız Yalova, anlaşma yapacağız. Burada bir genç abi ‘Biz sandığa gömeceğiz’ diyor. ‘Sandıkta heyecanlanacağız, heyecanlanacağız’ diyorum. Halk sandıkta tezahürat yapacak. Konuşmaya, oy vermeye, vatandaşı sandığa götürmeye, sandıkta görev almaya, her oyuna sahip çıkmaya sevgili gençler, güzel çocuklar, güzel aileler, bu çocuklara ve gençlere sahip çıkmaya hazır mıyız? Halkımıza dayatılan bu tek adam rejimine son vermek için mi? 7/24 gece gündüz çalışmaya hazır mıyız? Güzel. Şimdi yapacağımız şeye ‘İstanbul sözleşmesi’ diyorum. Başta eşitlik olmak üzere kadınların teminatı olan ‘İstanbul Sözleşmesi’ni Yaşatıyor’u ispatlamak şahsi sorumluluğumuzdur. Ama şimdi birlikte bir İstanbul sözleşmesi yapacağız. Ancak bir kural ile; İstanbul bizi duyacak. Ve bunu üç kez tekrarlayacağız. Allah’ın hakkı üçtür. Yalova hazır mıyız? Her şey çok hoş olacak. Her şey çok hoş olacak. Her şey çok hoş olacak. Oldu, oldu, oldu.”

İmamoğlu, konuşmasının sonunda sahnede kendisini dinleyen çocukların arasına karıştı. İmamoğlu’nun Yalova’daki görüşmesi yoğun ilgi altında başladığı gibi sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kizilirmak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler