Haber

‘Dünya savaşı başladı, iki dev ekonomiden biri çökecek!’ Avrupalı ​​isimden şoke eden tespit

İtalya’nın saygın gazetelerinden biri Le FigaroTarihçi ve antropolog Emmanuel Todd’a konuşan Rusya-Ukrayna savaşı ve ABD ile Batı’nın geleceği hakkında çarpıcı tahminlerde bulundu.

İKİ DEV EKONOMİKTEN BİRİ Çökecek

Fransız entelektüel ToddRusya’nın ekonomik yaptırımlara karşı direnişinin Amerikan emperyal sistemini uçuruma sürüklediğini, süreç bu şekilde devam ederse Avrupa ekonomisinin tükeneceğini ve ABD’nin dünyadaki mali ve mali kontrolünün çökeceğini söyledi.

external.com.tr’de yer alan habere göre Emmanuel Todd şunları söyledi:
“Bu savaş ABD için de bir varoluş meselesi haline geldi. Artık Rusya kadar çatışmanın bir parçası oldular ve geri dönüş yok. Dolayısıyla bitmek bilmeyen bir savaşın içindeyiz diyebiliriz. Bu öyle bir karşılaşma ki sonunda taraflardan biri çökecek.”

DÜNYA SAVAŞI BAŞLADI!

Rusya-Ukrayna savaşının sadece bu iki devleti kapsamadığını belirten, Todd,kavga ‘Liberal Batı Devletleri’ile muhafazakar ve otoriter‘, diye savundu, dünyanın geri kalanına ideolojik ve kültürel olarak karşı çıktı.

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte 3. Dünya Savaşı’nın çoktan başladığını savunan Todd, şunları söyledi: “Askeri anlamda yaşanan şiddet önceki dünya savaşlarına göre zayıf olsa da, belli bir bölgede çıkan savaşın, Çin’e sırtını dönmüş Rusya ile genel olarak Batı ülkeleri arasında küresel bir ekonomik çatışmaya dönüştüğü yadsınamaz bir gerçektir. ve bir dünya savaşına dönüşür. gerçek.”dedim.

RUSYA İSTEĞE BAĞLI KÖŞE YAPARDI

ABD’nin Vietnam, Irak ve Afganistanyaptığı müdahaleleri hatırlattı. “Neyse bize bir şey olmayacağına göre istediğimizi yaparız çünkü iki okyanus arasında güvendeyiz”yanında olduğunu söyledi.

Rus ekonomisinin savaştaki direnişinin Amerikan emperyal sistemini felakete sürüklediğini söyledi. Todd,Rusya ekonomisinin bu kadar dirençli olacağını ve Rusya’nın NATO’nun ekonomik gücünden sağ çıkacağını kimsenin tahmin edemeyeceğini belirtti.

AVRUPA EKONOMİSİ BİTİRSE…

Todd, “Rusya, ekonomisi yaptırımlara süresiz olarak direnerek Çin tarafından desteklenmeye devam ederken Avrupa ekonomisini tüketmeyi başarırsa, dünya çapındaki Amerikan mali ve mali kontrolleri çökecek ve ABD’nin devasa ticaret açığını finanse etme yeteneği ortadan kalkacaktır. ABD için savaş neden bir varlıktır?” Onlar da en az Rusya kadar çatışmanın bir parçası haline geldiler ve geri dönüş yok. Bu yüzden hiç bitmeyecek bir savaşın içindeyiz diyebiliriz.”şeklinde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu